Redüktör Fiyatları

Redüktör ya da dişli kutusu, dairesel hareketin tork oranını dişliler aracılığıyla değiştiren sistemlerin genel adıdır. Bir redüktör sistemi yapısal olarak dişli çark, mil ve yatak gibi mekanik elemanların birleşmesiyle meydana gelir. Redüktörlerin temel görevi dönme hareketi yapan bir şaftın devir sayısını azaltmak veya arttırmak olarak tanımlanıyor. Dizel motor, elektrik motoru ve benzinli motor gibi devir sabitleyen sistemlerin çıkış kısmına bağlanan redüktörler, farklı devir sayılarına ulaşmamızı sağlıyor. Redüktör fiyatları, redüktörün kullanılacağı alana ve redüktörün imal edildiği malzeme cinsine göre farklılık gösteriyor. Redüktör fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Redüktörlerin Kullanım Alanları Nelerdir? Günlük Hayattan Örnekler

Redüktör dendiğinde akla gelen ilk uygulama alanı otomotiv sektörü ve vites kutuları olsa da prensipte dönme hareketinin meydana geldiği hemen tüm sistemlerde redüktörlerden faydalanılabilir. Redüktörler; taşıma bandı tahriklerinden vinçlere, mixerlerden testerelere kadar pek çok farklı uygulamada karşımıza çıkıyor. Reddüktör fiyatları farklı uygulamalar için değişiklik gösteriyor. Günümüzde redüktör kullanımı otomotiv ve çimento gibi ağır sanayi sektörlerinin yanında küçük projeler üreten kuruluşlarda da oldukça yaygındır. Piyasadaki en kaliteli malzemelerden üretilen ve üstün performans sağlayan redüktör fiyatları için firmamızdan teklif alabilirsiniz. Redüktör fiyatları hakkında araştırma yapan kişilerin en çok karşılaştığı redüktör tipi vites kutularında kullanılan redüktörler oluyor. Çünkü otomobilde motor devrinin ayarlanabilir olması sürücü için büyük önem taşıyor. Örneğin; ağır yük taşıyan bir otomobilin en dik yokuşlarda bile sorunsuzca ilerlemeyi devam ettirebilmesi için motor devrinin redüktör dişlileri aracılığıyla en alt seviyeye düşürülmesi gerekir. Çünkü fizik yasalarına göre devir ve güç arasında ters orantı vardır. Diğer bir ifadeyle; çıkış devri ne kadar düşük olursa çıkış gücü de o kadar yüksek olur. Ancak redüktör çeşitleri bu durumun tam tersinde, yani gücün düşük ve devrin yüksek olması gereken uygulamalarda da kullanılmaktadır. Örneğin; dişli kayışlı redüktörler, diş tabiplerinin diş oymak için kullandıkları malzemelerde bulunan elektrik motorlarının devrini yaklaşık on beş katına çıkartır. Farklı sektörlerde farklı amaçlar doğrultusunda kullanılan redüktör çeşitleri farklı redüktör fiyatları ile karşılaşmanıza sebep olabilir. İş kolunuz veya projeniz ne olursa olsun tüm redüktör ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilir, birbirinden avantajlı redüktör fiyatları için teklif alabilirsiniz.

Redüktör Çeşitleri     

Kullanmak istediğiniz amaç doğrultusunda ihtiyaç duyacağınız redüktör çeşidi de farklılık gösterecektir. Dünyanın her yerinde yüzlerce farklı sektörde kullanılan redüktörler genellikle standart boyutlarda üretilmektedir ancak özel uygulamalar için devasa boyutlu redüktörler de tüketiciye sunulabilir. Farklı boyuttaki sistemler için farklı redüktör fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. Redüktör fiyatları, boyut ve çeşit gibi parametrelerden etkilenmektedir. Bu noktada redüktör çeşitlerini aşama sayısına göre iki, redüktörü oluşturan dişli tipine göre ise yaklaşık on farklı başlık altında inceleyebiliriz. İki kademeli redüktör fiyatları ve tek kademeli redüktör fiyatları arasında karşılaştırma yapıldığında, genellikle iki kademeli redüktörlerin daha yüksek fiyatlı olacağını söylemek mümkün. Dişli tipine göre redüktör fiyatları karşılaştırması yapmak en doğru sonucu vermeyebilir. Dişli tipine göre en çok kullanılan redüktörleri şu şekilde sıralayabiliriz: düz dişli redüktör, sonsuz dişli redüktör, konik dişli redüktör, helisel dişli redüktör ve ayna-mahruti dişli redüktör.

Redüktör Seçiminin Püf Noktaları 

Redüktör fiyatları redüktör seçimini etkileyen en önemli faktörlerden biri olmasına karşılık, seçim yaparken sadece maliyet odaklı olmak çeşiti sorunlarla karşılaşmanıza yol açabilir. Redüktör seçimi yapmadan önde redüktör fiyatları hakkında kapsamlı bir araştırma yapmalı ve projenizde ihityaç duyacağınız redüktör tipini belirlemelisiniz. İşletme emniyetinin ve kullanım ömrünün yüksek olması için mutlaka kaliteli malzemelerden üretilmiş redüktörleri tercih etmelisiniz. Deneyimli ve uzman kadromuz tarafından en kaliteli malzemeler özenle üretilen ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; size özel redüktör fiyatları ile tasarruf etmenin keyfini yaşayabilirsiniz.